Keçiören Çiçek Siparişi

Ankara Keçiören online çiçekçi. Keçiören’in  en gözde çiçekçi olan firmamız üzerinden   En zarif ve en özel yüzlerce çiçek modellerimiz arasından en begendiğiniz çiçekleri sevdiklerinize www.dilsadcicekcilik.com sitesi üzerinden online Keçiören çiçek gönder seçeneği ile bizim aracılığımız ile gönderebilirsiniz. Daha önceleri Keçiören İlçe sınırları içerisinde yer alan İlçemizin sınırları İçişleri Bakanlığının 13/81 sayılı kararı ile belirlenerek 30 Kasım 1983 tarih  ve 2983 sayılı kanunla Ankara Valiliğine bağlı merkez ilçe olmuştur.

İlçemiz 53 mahalleden oluşmaktadır. Daha önceleri köy statüsünde olan Kösrelik, Çalseki, Güzelyurt ve Sarıbeyler Köyleri 10/07/2004 tarihinde çıkan 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile köyden mahalleye dönüşmüştür.

98,1 Km2 yüzölçümüne büyüklüğe sahip olan İlçemiz engebeli ve kısmen kayalık bir arazi üzerine kurulmuş olup; Kuzeydoğu ve Doğudan Pursaklar, Güney  ve  Güneydoğudan  Altındağ, Güney  ve Batıdan Yenimahalle, Kuzeybatıdan  Kazan, Kuzeyden  de Çubuk ilçeleriyle çevrilidir. İlçenin Doğusunda Hüseyin Gazi Dağı ve 1985 m yüksekliğindeki İdris Dağı, Kuzeyinde Karyağdı Dağı ile Ufuktepe ve Batısında Yükseltepe bulunur. Çubuk Çayı Keçiören ilçesini kuzey-güney yönünde ikiye bölerken, Hatip ve Ankara Çayları ise İlçemizin güneyinden geçer. 

 TARİHİ

Tarihi 1200-1300 yıllarına dayanan Keçiören, Kalaba (Galebe), Etlik ve Ovacık Köylerinin arazileri yerleşimin gelişmesinden sonra 1936 yılında Bucak (Nahiye) oldu. İlk Nahiye Müdürlüğü görevini Osman Bedrettin Yolga ifa etti. Sonrasında Mehmet Derviş Çiyiltepe, Ahmet Feridun Demir,  Nafi Muharremgil, Osman Macit Atay, Suphi Günay ve Hakkı Tataroğlu Nahiye Müdürlüğü yaptı.

Ayrıca Ankara tarihi açısından büyük önem taşıyan Ankara’nın ilk kaya mezarları Basınevleri ve Kalaba’dadır. Basınevlerindeki mezarlar, kayalar yapı malzemesi olarak alınarak yok olmuş. Kalaba’da ise yine aynı amaçla tahrip edilirken bir kaya mezarı Keçiören Şelalesi’nin aktığı kaya üzerindedir.

NÜFUS

2010  yıl sonu TUİK verilerine göre  414.140 kadın ve  403.122  erkek olmak üzere Keçiören’in toplam nüfusu toplam 817.262 kişidir.

         Bu nüfus ile Keçiören İlçemiz Türkiye’nin nüfus en kalabalık ve en çok çiçek siparişi verilen İlçesi olmuştur.

Ankara’nın en güzel semtlerindendir.Bu nadide semte  www.dilsadcicekcilik.com keçiören ankara çiçek siparişi vereceğiniz çiçek modelleri dışında sitemiz üzerinden ek ürünler kısmından sevdiklerinize çiçek göndermek dışında, seni seviyorum kalp balon, doğum günü balon, tebrikler balon, erkek bebek kız bebek balon, çikolata, sevimli ayıcık, kalp çubuk gibi farklı hediye ürünlerini de en uygun fiyatlar ile gönderebilirsiniz. Ankara keçiören çiçek siparişi sitemizden yüzlerce ürünümüzün altındaki satın al butonunu tıklayarak çok kolay bir şekilde çiçeklerimiz inceleyebilir form alanlarını doldurarak gözde semt keçiören’de bulunan sevdiklerinize çiçek gönderebilirsiniz. Sitemizde güvenlik son derece önemli, online keçiören çiçekçi www.dilsadcicekcilik.com en son güvenlik sistemleri kullanılmaktadır.(265bit ssl) çok rahat bir şekilde kredi kartı, eft ve havale adımlarını seçerek çiçek siparişlerinizi 7/24 online çiçekçiniz olan www.dilsadcicekcilik.com sitesi üzerinden veya telefon siparişi ile müşteri hizmetlerimizi arayarak’da verebilirsiniz. sevdiklerinizi 365 gün ankara çiçek siparişi  DİLŞAD ÇİÇEKÇİLİK  farkı ile sevindirebilirsiniz.